Menu

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

13 marca 2015 - problemy z potencją
Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może wynikać z bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to zwykle alkoholizm, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido czy wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie
kamagra w zelu libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn przeżywa stres z powodu trudów zawodowych lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma genetyczną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, skutkiem tego z reguły dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia oraz napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.